2014 yılı Koruma memuru ilanı

KORUMA MUMURU 2014 İLAN – Koruma memuru olmak isteyenler önümüzdeki seneyi beklemek durumunda. Çünkü İçişleri Bakanı Muammer Güler’in denetimindeki çalışmalar EGM tarafından yürütülüyor ve çalışmaların önümüzdeki sene başında tamamlanması öngörülüyor. Çalışmalar tamamlandığında Haber Aktüel’den ulaşabilirsiniz.

Bu arada Muammer Güler, Demokratikleşme paketi’nde partilere üyelik için ‘terörden mahkum olmama’ şartının kaldırılacağı iddialarına cevap verdi. İçişleri Bakanı Muammer Güler, ‘demokratikleşme paketi’ ile Abdullah Öcalan’a siyaset yolu açılacağı iddialarına ilişkin olarak, “Böyle bir şey asla söz konusu değil. Zaten metinde de böyle bir şey yok.

Bakanlar Kurulu’nca TBMM’ye sunulan tasarıda da böyle bir şey yok. Ben altına imza attım” dedi. Milliyet’tin, Abdullah Öcalan başta olmak üzere terör hükümlüsü statüsündekiler ve dağdan inecek PKK’lılar siyasi partilere üye olabileceği haberine, İçişleri Bakanı Muammer Güler’den açıklama geldi. Polis Akademisi Uluslararası Terörizm ve Sınıraşan Suçlar Araştırma Merkezi (UTSAM) tarafından 5′incisi düzenlenen Uluslararası Terörizm ve Sınıraşan Suçlar Sempozyumu nedeniyle Antalya’ya gelen İçişleri Bakanı Muammer Güler, havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Güler, ‘demokratikleşme paketi’nde partilere üyelik için ‘terörden mahkum olmama’ şartının kaldırılacağı ve bu sayede Abdullah Öcalan’a siyaset yolunun açılacağı iddialarına ilişkin şunları kaydetti: “Hiç öyle bir şey olabilir mi Sayın Başbakanımız bunu 30 Eylül ‘deki ifadesinde açıkladı. Böyle bir şey asla söz konusu değil. Bunu hiç aklınızdan çıkarmayın. Zaten metinde de böyle bir şey yok. Bakanlar Kurulu’nca TBMM’ye sunulan tasarıda da böyle bir şey yok. Ben altına imza attım.”

One Response to "2014 yılı Koruma memuru ilanı"

  1. pınar  22 Temmuz 2014 at 13:32

    koruma memuru olmak için bayanlarda 1.68 şart mı ve 2015 te mi alımlar olacak net bir şey söylenmiyor hiçbir yerde yardımcı olursanız çok mutlu olurum. şimdiden teşekkür ederim

    Cevapla

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.