Koruma memuru alımı 2013 nasıl başvuru

KORUMA MEMURU BAŞVURULARI
30 bin koruma memuru alınacak haberimizden sonra şimdi gözler bu koruma memurlarının ne zaman alınacağı konusuna çevrilmiş vaziyatte.

Hükümet kanadından gelen bilgilere göre Stad ve Kamu alanlarını özel koruma memurları koruyacak ve bu memurlar bir eğitim sürecinden geçirilecek bilgileri gelmişti. 29 bin küsür memur alımı ile ilgili ilk tarih bilgileri geldi. Özellikle işsiz gençler arasında büyük bir rağbet görecek olan koruma memuru konusunda yeni şartlar dile getirildi.

Tarih de belli oldu 2014 Ocak ayında yapılması planlanan koruma memurluğu bir çok kişiyede umut oldu. Yaş sınırının 28 olarak açıklandığı sonradan 25 olarak kesinleştiği koruma memuru alımlarında süreç nasıl işleyecek? Koruma memuru olmak isteyenlerde, en az lise mezunu olmak, sağlık şartlarının yeterli olması, beden eğitimi sınavlarından başarılı olmak ve KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1,72 metre, kız adayların ise 1,68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti. Açıköğretim lisesi mezunları da ön lisans ve üniversite mezunları da koruma memurluğu için başvurabilecek. Koruma memurları, 6 yıl görev yaptıktan sonra “kıdemli koruma memuru” olacak ve isterlerse 7. yılda, sınavla polisliğe geçebilecek.

Polisliğe koruma memurlarının yüzde 10’u kabul edilecek ve polis olduktan sonra polislerin bütün terfi koşulllarından yararlanabilecek. Adaylar, her dönem 3 bin kişilik gruplar halinde polis okullarında 4 aylık eğitim aldıktan sonra kadrolu olarak göreve başlayacak. Özel, siyah renkli üniforma giyecek koruma memurları silahlı olarak görev yapacak.

One Response to "Koruma memuru alımı 2013 nasıl başvuru"

  1. fatih törün  7 Aralık 2013 at 22:58

    selam ben fatih TÖRÜN SAKARYA hendekte ikamet etmekteyim HERKESİN İSTEDİĞİ GİBİ BENDE KORUMA MEMURU OLMAK İSTİYORUM YAŞIM 26 BOYUM 1.75 KİLOM 76 LİSE MEZUNUYUM ÖZEL SERTİFİKALARIM VAR ÖZEL BİR ŞİRKETTE ÇALIŞIYORUM AMA MADDİYAT OLARAK KISITLI YAŞAMAK ZORUNDAYIM EVLİYİM 1 OĞLUM VAR ANNEM VE BABAMA BAKMAK ZORUNDAYIM EVİN TEK ÇALIŞANIYIM CEVABINIZI MEİL YOLUYLA EN KISA ZAMANDA BEKLIYORUM İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM .

    Cevapla

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.