10 bin koruma memuru son durum

Koruma memuru alımı ne zaman yapılacak. 30 bin koruma memuru alınacak. Ancak ses seda yok. Koruma memuru olmak isteyen adaylar başvurularını yapıyorlar. Yorumlarınızı ve görüşlerinizi yazın sitemizde yayınlayalım. Koruma memuru alım şartları nelerdir? Koruma memuru alımı ne zaman yapılacak? Son durum ne 10 bin koruma memuru alımı hakkında düşüncelerinizi spothaber.com’dan öğrenebilir ve paylaşabilirsiniz.

Koruma memuru alımı konusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı yazın, bizler de yayınlayalım. Yaş sınırı, öğrenim şartları ve maaşı kriterler sizce nasıl? 10 bin koruma memur alımı ne zaman yapılacak? İşte koruma memuru ataması hakkında her şey Spothaber.com’da.

Koruma memuru alımını kaçırmak istemeyen işsiz gençler, alımların ne zaman yapılacağını gün be gün takip ediyorlar. Henüz bu konuda bir bilgi gelmedi, ancak 2014 yılında yapılacağı konuşuluyor. Yerel seçimlerden önce bu iş halledilecek. Koruma memuru alımı son durum Spothaber.com’da.

Koruma memuru alımı konusunda gün be gün yapılan bir takip söz konusu. 10 bin koruma memuru alımı yapılacak, ancak bunun ne zaman yapılacağına dair herhangi bir açıklama söz konusu değil. 2 Aralık 2013 tarihinde hala herhangi bir açıklama söz konusu değil.

Koruma memuru alımı müjdesi bir an önce gerçekleşsin diye bekleniyor. İşsiz gençler için büyük bir fırsat olan koruma memurluğu için bakalım ne zaman bir alım gerçekleştirilecek. Bakan Güler’de zaman konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Koruma memuru alımı hakkında son detaylar Spothaber.com’da.

Koruma memuru haberi duyuldu duyulmasına, ancak işsiz ve koruma memuru olmak isteyen gençler merakla bu alımın ne zaman gerçekleştirileceğini aratıyor. Koruma memuru alımı ne zaman gerçekleştirilecek? Bakan Güler’in 10 bin koruma memuru alınacağını söylemesi ile büyk bir merak ve heyecan dalgası 26 yaş altı gençleri sardı.

Henüz belli bir sürece girmiş olmayan koruma memuru alımı hakkında tüm detaylar gün be gün Spothaber.com’da. Özellikle 10 bin koruma memuru alımı yapılacak olup, bu sürecin ne zaman başlayacağı ise henüz belli değil. Ancak koruma memuru alımı süreci başlayınca sizlere haber vereceğiz.

Bu dönemde ne zaman yapılacağı henüz bilinmese de 10 bin koruma memuru alınacak. Koruma memuru olma şartlarını Bakan Muammer Güler tek tek açıkladı. Buna göre, 26 yaşını aşmamış lise mezunu ve fiziksel olarak düzgün adaylar koruma memuru alımına başvurabilecekler. 10 bin koruma memuru son vaziyet

Bakanlar koruma memuru alınacağını söyledi söylemesine ancak, bu alımın ne zaman gerçekleştirileceği hakkında henüz hiç bir bilgi yok ortada. İlk etapta 10 bin lise mezununun koruma memuru yapılacağı bu sürecin yerel seçimler öncesi olacağı tahmin ediliyor. Koruma memuru alımı hakkında tüm ayrıntılar Spothaber.com’da.

Koruma memuru alımı hakkında son detaylar haberimizde. Özellikle 10 bin koruma memuru alımı yapılacak olduğu İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından açıklanmıştı, ancak henüz ne zaman gerçekleştirileceği açıklanmadı. Kasım ayında 11 bin memur alımı yapılacak ancak, koruma memuru alımının ne zaman yapılacağı henüz bilinmiyor. Seçimlerden önce kesin yapılır.

KPSS puanı olmadan alım yapılacak olan koruma memurluğunun ne zaman gerçekleşeceği bilinmiyor. Özellikle İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından müjdesi verilen, ancak sonrasında derin bir sessizliğe gömülen 10 bin kontenjanlık memur kadrosunda son durum ne? Koruma memuru alımı hakkında tüm yeni gelişmeleri an be an takip eden Spothaber.com, aynı zamanda koruma memuru hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz.

KPSS Kasım ayı memur alımı kadro ilanları açıklandı. Özellikle lise mezunu işsiz gençlere umut kapısı olan koruma memurluğunun ne zaman atamasını yapılacağı ise henüz belli değil. Kasım ayında 11 bin memur ataması yapılacak. Koruma memuru ataması ise 10 bin kişilik bir kontenjana sahip olacak. İşte 10 bin koruma memuru alımı hakkında tüm detaylar Spothaber.com’da.

Bugünlerin en aranılan mesleği olan koruma memurluğu gerçekten de işsiz gençlerin gündeminden düşmüyor. Özellikle 10 bin koruma memuru alınacak olması ve bunun lise mezunu gençlerden oluşması, önemli bir istihdam açığını kapatacak. Koruma memuru alımı hakkında tüm detaylar Spothaber.com’da.

1.800 ila 2 bin TL maaşla çalışacak olan kadrolu koruma memuru alımı ilk etapta 10 bin olarak belirlendi. Ardından 20 bin kontenjan daha açılacak. İçişleri Bakanı Muammer Güler’in açıklamasına göre, silah taşıyacak olan ve sivil giyimli olacak olan koruma memuru alımında son durum ne oldu? Koruma memuru nedir? Ne iş yapar? Koruma memuru maaşı, görevleri ve başvuru şartları Spothaber.com’da.

Öncelikle koruma memuru nedir diye soranlara söyleyelim; yurt, kampüs ve stadyum kapılarında bekleyecek olan yeni özel güvenliklere koruma memuru deniliyor. Bu koruma memurları devlet memuru ve 6 yıl sonra polisliğe geçiş yapabilecek. Tabi iyi bir iş çıkarırsa… Koruma memuru alımı hakkında en son detaylar Spothaber.com’da.

Bugünlerde sürekli bir şekilde aratılan koruma memuru alımı ne zaman gerçekleştirilecek? Özellikle 10 bin koruma memuru alımı yapılacak olup işsiz lise mezunu gençlere de umut olacak. Bugün 19 Kasım 2013 cumartesi günü bakalım yurtlar, üniversite kapıları ve stadyum kapılarında bekleyecek olan bu yeni özel güvenliklerden biri de siz olabilecek misiniz…

Son zamanlarda işsiz gençler tarafından en çok aratılan konu koruma memuru alımı. Zamanenin özel güvenlik mesleği olan koruma memuru hem devlet memuru olma hem de 6 yıl sonra eğer herhangi bir fire verilmezse polis bile olabilecekler. İşte koruma memuru hakkında tüm ayrıntılar Spothaber.com’da.

Bugünlerde sürekli bir şekilde merak edilen koruma memurluğu, özellikle yeni nesil özel güvenlik olması ve bu özellikle devlet memuru olunması ile ilgili çok önemli bir durum söz konusu. Bu 30 bin civarında alınacağı dile getirilen koruma memuru hakkında bütün detaylar Spothaber.com’da.

Bu sene özel güvenlik yerine geçecek olan koruma memuru alımları başlayacak. Yepyeni özel güvenlikler, stat yurt ve kampüs kapılarında bekleyecekler. Hem devlet memuru hem de 6 yıl sonra polis olabilecekler. En az lise mezunu olma şartı olan koruma memuru alımı ne zaman?

Koruma memuru alımları ne zaman başlayacak? Bu sene 10 bin + 20 bin olmak üzere toplamda 30 bin koruma memuru alımı gerçekleştirilecek. Stadyum, üniversite ve yurt kapılarında bekleyecek olan yeni özel güvenlik mesleği bir hayli popüler olacağa benziyor.

Bugünlerin en trend mesleği olan koruma memurluğu, an be an takip ediliyor. Son tahlilde 30 bin koruma memuru alımı yapılacak ve işsiz gençler, hem de lise mezunları istihdam olacaklar. Yeni özel güvenlik olan koruma memuru fakirin ekmeği olacak. Koruma memuru alımı ne zaman 2013.

İşsiz ve 25 yaşını aşmamış bir genç misiniz? Para kazanmak mı istiyorsunuz? O halde koruma memurluğu denilen yeni meslek tam size göre. Fiziki şartları da sağlıyorsanız, devlet memuru olma şansına sahipsiniz. Üstlik 6 yıl sonra polisliğe de geçiş yapılabiliyor. Koruma memuru alımı hakkında tüm detaylar Spothaber.com’da. Yeni bir devlet memuru kolu olarak koruma memurları özel güvenlik yerine geçiyor.

Koruma memuru alımlarını binlerce kişi bekliyor. İşsiz kalan gençler için yeni bir iş kapısı koruma memurluğu. Koruma memurlarına şöyle bir hak da tanınacak. 6 yıl koruma memuru olarak görev yapanlar 6 yıldan sonra polis olabilecek. İş arayan gençler için büyük bir iş kapısı. 30 bin koruma memuru alınacak.

Koruma memuru olmanın şartları nedir diye soranlar, haberimiz sizler için geliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yeni bir meslek olarak açıklanan koruma memurluğu totalde 30 bin kişinin işsizliğine son verecek. Üniversitelerde, statlarda ve yurtlarda özel güvenlik yerine geçecek olan koruma memurlarının başvuruları ne zaman gerçekleştirilecek. İşte en yeni koruma memuru alımı haberi Spothaber.com’da.

Bugünlerin en çok aratılan yeni mesleği koruma memurluğu. Özellikle işsiz gençler için güzel bir iş alanı sağlayacak olan koruma mamurluğu, 6 yıl sonra polis olabilme hakkı da sağlıyor. Koruma memuru alımı ne zaman? Özellikle bu soru çok merak ediliyor. Koruma memuru alımı ilk olarak 10 bin, ardından da 20 bin olmak üzere toplamda 30 bin koruma memuru alınacak ve bu işin Ekim ayında olması beklenirken, anlaşılan başka bahara kaldı.

Koruma memuru denilen yeni iş kolu nedir, ne iş yapar? Gerçekten de özellikle işsiz gençlerin gözde mesleği olacak olan koruma memuru alımı ne zaman gerçekleştirilecek. Üniversite kampüsleri, statlar ve yurtların kapılarında bekleyecek olan koruma memurları, 6 yıl sonra polis olma hakkına sahip oluyor. Koruma memurluğu hakkında tüm bilgiler Spothaber.com’da sizlerle.

Koruma memurluğu son dönemin popüler mesleklerinden biri haline gelecek. Özellikle ilk olarak 10 bin, ardından da 20 bin alım yapılacak olan koruma memurları ne iş yapar? Öncelikle eskiden üniversite kampüslerinde, stadyumlarda ve yurtların kapılarında duran özel güvenlik yerine geçecek olan koruma memurları silah taşıyamayacak. Ancak 6 yıl başarılı bir şekilde görevini ifa ederse polis olabilecek. Özellikle devlet memuru olunmasının büyük bir avantaj olduğu koruma memurluğunda, 10 bin alım ne zaman gerçekleştirilecek? İşte koruma memuru alımı hakkında her şey Spothaber.com’da.

İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulan koruma memuru alımı ne zaman gerçekleştirilecek? İlk olarak 10 bin, ardından da 20 bin alım yapılacağı söylenilen koruma memurluğu nedir, ne iş yapar? Koruma memuru başvuru şartları ve maaşı hakkında tüm bilgiler Spothaber.com’da olacak. Üniversitelerin kampüslerinde bekleyecek olan özel güvenliklerin yerine geçecek olan koruma memurları resmen devlet memuru olacaklar.

İçişleri Bakanlığı tarafından alımı yapılacak olan yeni kamps özel güvenliği kıvamındaki kormua memurluğu nedir, ne iş yapar? Türkiye’de yeni bir iş kolu olarak boy gösterecek olan koruma memurluğunun başvuru şartları ve maaşları bilgisi Spothaber.com’da. İlk olarak 10 bin, ardından da 20 bin koruma memuru alımı yapılacak olması istihdama da büyük katkı sağlayacak.

Üniversitelerin kampüsünde eskiden her yerde görebileceğiniz özel güvenlikler beklerlerdi. Üstelik bu güvenlikler de devlet memuru değillerdi. Şimdi ise kampüs kapılarına koruma memuru adındaki devlet memurları dikilecek. İlk olarak 10 bin, ardından da 20 bin alım gerçekleştirilecek olan koruma memurluğu hakkında tüm bilgiler Spothaber.com’da. Özellikle koruma memuru nedir, ne iş yapar, başvuru ve çalışma şartları ile maaş bilgisi haberimizde. Binlerce işsiz genci meslek sahibi yapacak olan koruma memurluğu, devlet memuru olunması açısından büyük talep görüyor.

Yeni bir iş kolu olarak boy gösteren koruma memurluğu şuanda büyük dikkat çekiyor. Özellikle üniveriste kampüslerinin kapılarında özel güvenlik yerine geçecek olan ve 10 bin alım yapılacak olan koruma memuru nedir, ne iş yapar? Koruma memurluğu alımı ve başvuru şartları nelerdir? İşte koruma memuru son bilgiler ve detaylar Spothaber.com’da.

Koruma memuru alımlarının yaşanacağı bu dönemde, özellikle işsiz gençler koruma memurluğunun ne anlama geldiğini ve başvuru şartlarını merak ediyor. Özellikle ilk aşamada 10 bin, hemen ardından da 20 bin koruma memuru alınacağının duyulması üzerine yeni iş kolu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isteyen 25 yaşını aşmamış gençler, başvuru şartlarını sağlayıp sağlamadıklarını da merak ediyorlar. Özellikle ne kadar maaş alındığının da çok merak edildiği koruma memurluğu ne iş yapar?

Bugünlerin en popüler yeni mesleklerinden biri olan koruma memuru nedir, ne iş yapar? İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından açıklanan rakam olan önce 10 bin, sonrarsında 20 bin atamada, koruma memuru maaşı ve başvuru şartları nelerdir?İşte koruma memurluğu hakkında detaylar Spothaber.com’da.

İçişleri Bakanı Muammer Güler’in açıkladığı ilk aşamada 10 bin, ardından da 20 bin olmak üzere totalde 30 bin koruma memuru alımı ne zaman gerçekleştirilecek? Öncelikle, koruma memuru nedir, ne iş yapar sorusuna bir yanıt arayalım. Koruma memuru demek, üniversitelerin kampüslerinin kapılarında duran özel güvenlik yerine geçecek olan ve sadece bu yerlerde görev alabilecek olan yeni iş koludur.

Özellikle son dönemde üniversitelerde çıkan olaylarda güvenlik güçlerinin yetersiz kalması sonucunda, önce polislerin kampüslerde bekletileceği söylendi. Ancak bunun manasız olacağı gözlendiği içn koruma memuru denilen iş kolu ortaya çıktı. Özellikle devlet memuru olmalarından ötürü avantajlı olan koruma memurluğu, maaşları ve başvuru şartları açısından da bir hayli avantajlı.

İşsiz gençlere müjde! Önce 10 bin, ardından da 20 bin olmak üzere toplamda 30 bin koruma memuru alımı söz konusu. İçişleri Bakanı Muammer Güler’in açıklamalarına göre, üniversite kampüslerinde beklemek üzere 10 bin koruma memuru alımı ne zaman olacak? İşte koruma memuru başvuru şartları ve maaşları Spothaber.com’da.

İstihdama büyük bir katkısı olacak olan yeni bir kol koruma memurluğu. Aslında eskiden üniversite kampüslerinin kapılarında özel güvenlikler beklerlerdi ve kampüse polisin girmesi de yasaktı. Sonradan çıkan olaylar nedeniyle, güvenlik güçlerini yetersiz bulan hükümet duruma el attı ve koruma memuru alımıgerçekleştireceklerini söyledi. Üstelik toplamda 30 bin gibi büyük bir rakamla. İlk etapta 10 bin koruma memuru alınacak ve devlet memuru bazında çalışacak koruma memurlarına 20 bin kişi daha eklenecek. Peki, koruma memuru olabilme şartları nelerdir? Kimler koruma memurluğuna hak kazanabilir? Milyonlarca işsiz gence ekmek kapısı olacak olan koruma memurluğu hakkında her şey Spothaber.com’da.

İşsizliğin kol gezdiği bu günlerde, gençlere bir iş kapısı daha aralanıyor. 30 bin koruma memurunun alınacağını belirten İçişleri Bakanı Muammer Güler, müjdeli haberi vermiş oldu. Koruma memurluğu nedir? Başvuru şartları nelerdir?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve özellikle son zamanlarda üniversitelerde çıkan olaylarda güvenliklerin yetersiz kalmasından ötürü önce polislerin kampüslerde bekleneceği söylenmişti. Ancak sonrasında yeni bir uygulama getirildi ve artık koruma memurları kampüslerde güvenliği sağlayacak. Bu durum ayrıca istihdama da katkıda bulunacak. Devlet memuru statüsündeki koruma memurluğu, özellikle 30 bin işsizi çalışan yapacağı için çok müjdeli bir haber olma özelliği gösteriyor. 2013 koruma memuru alımı ne zaman? 30 bin Koruma memuru başvuru şartları Spothaber.com’da.

30 bin Koruma Memuru alımı işsiz gençlerin dört gözle beklediği haber oldu. Koruma Memuru alım tarihi, Koruma Memuru başvuru şartları nedir? Koruma Memuru yaş sınırı kaç? Koruma Memuru taban puanlar kaç? Bunlar memur olmak için dört gözle bekleyen işsizlerin cevap aradığı sorular..

Koruma Memuru alımları ne zaman başlıyor, Koruma memuru alım şartları belli oldu mu, Başvuru formu yayınlandı mı? Koruma memuru başvuruları ne zaman başlayacak, koruma memuru olmak için gerekli koşullar nelerdir? sorularına yanıt vermeye çalıştığımız haberimiz aşağıda verilmiştir. yaretçilerimizden gelen; Koruma Memuru alımları ne zaman başlıyor,
Koruma memuru alım şartları belli oldu mu, Başvuru formu yayınlandı mı? Koruma memuru başvuruları ne zaman başlayacak, koruma memuru olmak için gerekli koşullar nelerdir? sorularına yanıt vermeye çalıştığımız haberimiz aşağıda verilmiştir.
İşte Koruma Memuru Alımı Detayları

EGM KONU İLE ALAKALI DUYURU YAYINLADI

Emniyet Genel Müdürlüğüne (EGM) oldukça fazla soru gittiğinden dolayı Emniyet Genel Müdürlüğü 2013 Koruma Memurluğu Alımı Duyurusu yayınladı. “Emniyet Genel Müdürlüğüne “Koruma Memuru” alınması projesi ile ilgili gelen yoğun sorular, talepler ve bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan haberler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Emniyet Genel Müdürlüğüne “Koruma Memuru” projesi kapsamındaki kanun çalışmaları devam etmektedir. Bu aşamada, herhangi bir personel alımı söz konusu değildir. “Koruma Memuru” alımı ile ilgili hususlar, tasarı çalışmaları sonuçlandıktan sonra ayrıntılı olarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.“
10 BİN KORUMA MEMURU KADROSU AÇILDI
Kamuda 10 bin yeni koruma memuru kadrosu açıldı. Bu uygulamayla Hükümet; statlarda, üniversite ve devlet öğrenci yurtlarında güvenliği sağlamak için önemli adımlar atmış olacak. TBMM’nin açılmasıyla birlikte hemen, 6222 sayılı yasada değişikliğe gidilerek; statlarda ve üniversitelerdeki özel güvenliğin yerine, devlet memuru statüsünde ”koruma memurlarının” yerleştirilmesi kararı çıkarılacak. 6222 sayılı Spor’da Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair Kanun yasada değişikliğe gidilmesinden sonra, 10 bin kişilik kadro tayin edilecek. Koruma memurluğu için adayların hem üniversite mezunu olması hem de güvenlik sertifikasına sahip olması gerekiyor. Başvuranlar adayların, KPSS sonucuna bakılarak sırayla kadro verilecektir.
KORUMA MEMURLARI İL EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISINA BAĞLI OLACAKLAR

Statlarda, üniversitelerde ve devlet öğrenci yurtlarında görev yapacak olan koruma memurları, İçişleri Bakanlığı’na bağlı ve Doğrudan da, görev yaptıkları ilin emniyet müdür yardımcılarından birine bağlı olarak görev yapacaklar. Silah taşıma ruhsatları da bulunacak.

NEDEN KORUMA MEMURLARINA İHTİYAÇ DUYULDU?

Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre , statlarda, üniversitelerde ve devlet öğrenci yurtlarında güvenliğin özel güvenlikçiler yerine, devlet memurlarına verilmesi kararının altında yatan nedenin “hesap verebilirlik” ilkesidir.
Yetkililer, yine UEFA ve FİFA kurallarına bağlı kalarak, yeni “koruma memurlarının” üniforma değil, sivil görevlerine uygun bir kıyafet giyeceklerini açıkladı.
NEKADAR MAAŞ ALACAKLAR!
Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koruma memuru alımına ilişkin hazırladığı kanun değişikliği tasarısına son şekli verildi.
Polis teşkilatına ilk etapta 10 bin, daha sonraki aşamalarda ise 20 bin koruma memuru alınacak. Alımlar 3 yılda tamamlanacak. Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet edilecek. Yaş sınırı 25 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, koruma memurluğuyla ilgili, “Adı koruma memuru olacak. Sınıfı emniyet hizmetleri olacak. En az lise mezunu belli beden ve fiziki yapıda olacak. Silah taşımayacak” dedi.İçişleri Bakanı Güler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı dolayısıyla Meclis Başkanı Çiçek’in Meclis’te verdiği resepsiyona katıldı. Güler, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye’de bölge yönetimi diye bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. Bakan Güler, polislerin tekrardan statlarda görev almasıyla ilgili olarak, “Genel olarak ağırlıklı şekilde stat içlerinde özel güvenlik kullanıyorduk, eski polisleri az miktarda kullanıyorduk. Ama görüldü ki özel güvenlik maalesef bu 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Şiddetin Önlenmesine dair kanun öngörülen ihlalleri önlemede yetersiz kaldı. O nedenle biz özellikle derbi maçlarda polisi daha güçlü şekilde stat içlerinde ve dışında kullanacağız. Ama UEFA’nın öngördüğü yerlerde özel güvenlik polis nezaretinde statlarda bulunmaya devam edecek. Yeni emniyet sınıfı içinde yeni bir emniyet görevi, koruma memurluğu adı altında ihdas ediyoruz” ifadelerini kullandı.Koruma memurlarının üniversite, statlarda görev alabileceğini söyleyen Güler, “Adı koruma memuru olacak. Sınıfı emniyet hizmetleri olacak. En az lise mezunu belli beden ve fiziki yapıda olacak. Silah taşımayacak. Ama önleyici zabıta olarak polise yakın görev yapacak. 6 yılı başarıyla geçirenler polisliğe geçebilecek. Önleyici tedbirler için silah dışındaki araçları kullanabilecek” şeklinde konuştu.Türkiye’de 30 bin polisin stat, bina korumasında görevli olduğunu belirten Güler, “Polis görevini yapsın, hatta karakolun kapısını bile beklemesin. Karakolun kapısını koruma memuru beklesin. Bu kanunu çıkarırsak 30 bin polis memurundan tasarruf etmiş olacağız. İlk planda 10 bin kişiyi almayı planlıyoruz. Altı ay iki devre halinde onları yetiştireceğiz” diye konuştu.Jandarmanın statüsüyle ilgili olarak Güler, polisin yaptığı görevi kırsal alanda yaptığını ifade etti. Güler, “Jandarma İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir kurulmuştur. Biz jandarmanın sicil, terfi, disiplin gibi tüm boyutlarıyla İçişleri Bakanlığı ve mülki amirlerin yetkilerini arttıran bir düzenleme yapmak istiyoruz” dediJandarmanın kıyafetinin değiştirilmesine yönelik çalışma yapıldığını da belirten Güler, “Rengini tamamen demokratik bir şekilde belirleyeceğiz. İlgililerin görüşünü alacağız” diye konuştu.Jandarma Komutanlığı’nda 200 bin personelin 65 bininin rütbeli olduğunu hatırlatan Güler, “Zaman içinde bunun sayısı arttırılacak. İlerde bunun kaynağını da Jandarma’nın kendi yetiştireceği bir hale getireceğiz” şeklinde konuştu.Reyhanlı saldırısıyla ilgili olarak da Güler, saldırının El Kaide’nin üstlendiğine dair iddialara ilişkin, “Reyhanlı saldırısını kimin yaptığı, ne zaman yaptığı, hangi araçları kullandığı, hangi güzergahtan geldiği, nereden geldiği belgelerle, görüntülerle, kameralarla o kadar açık ki, Reyhanlı olayında El Kaide yapmıştır şeklindeki çarpıtma, yapanları kutsamak veya yapanları olayın dışına çıkarmak anlamına gelir. Reyhanlı olayını planlayanlar, bombayı getirenler, bombayı patlatanlar, keşif yapanlar, kişileri saklayanlar, bomba kullanacak şekle getirenler şu anda tek tek yargılanıyorlar” dedi.
“SAHAYA GİREN 502 KİŞİ TESPİT EDİLDİ”
Taraftar gruplarının gözaltına alınmasıyla ilgili olarak da Bakan Güler, 109 kişiyle ilgili bir yıl müsabakalardan men cezası verildiğini hatırlatarak, 2’si hakkında da tutuklanmak üzere mahkemeye sevk edildiğini belirtti. Güler, “Sahaya giren 502 kişi tespit edildi. 502 kinin 120 kişisi tespit edildi. Bu tespitler devam ediyor. Geçen Cuma başlayan operasyonda 86 kişi gözaltına alındı. Onlar hakkında soruşturma bitti. Bazılarını savcılık serbest bıraktı. 5 kişi tutuklanmak üzere ve 21 kişide adli kontrol için mahkemeye sevk edildi. Mahkemenin en son verdiği karar 23 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı, 3 kişi de tutuklandı” ifadelerini kullandı.

Bakan Güler, temiz spor için çalışmalar yaptıklarını söyleyerek, e-bilet, yüksek çözünürlüklü kamera ve yüz taramalı sistemli kamera istediklerini ifade etti. Güler, Gülsuyu olayları konusunda, “Delilleri karartma gibi bir olay söz konusu asla olamaz. O bölgede iki grup arasında çeşitli olaylar meydana geliyor. İki gurubun karşılıklı mücadelesi var. Bugünde cenazeyi farklı yerlere götürüp, farklı bir takım olayların çıkması ihtimaline karşı polis gerekli tedbirleri aldı, failleri yakaladı. Olayların başındaki kişi Antalya’da yakalandı. Bu konudaki soruşturmamız sürüyor” dedi.

Bakan Güler, yasadışı örgütlerle ilgili takiplerin en yoğun şekilde devam ettiğini sözlerine ekledi. Bakan Güler, son yapılan uyuşturucu operasyonunda 84 milyon değerinde 19 ton toz ve 4 ton kubar esrar ele geçirildiğini ve bunun en yüksek değerli uyuşturucu olduğunu belirtti.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.